Історії успіху кропивничан і переселенців переможців проекту від МОМ

ГО "Територія успіху" втретє цьогоріч стала партнером Міжнародної організації з міграції (МОМ) в реалізації проекту "Зміцнення самозабезпечення переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні".

Проект здійснюється за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW і має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків конфлікту. Водночас, проект зміцнює соціально-економічну стабільність і добробут приймаючих громад в Україні. Завдяки грантам на самозайнятість та мікропідприємництво, проект надає змогу вимушеним переселенцям та членам приймаючих громад розпочати новий або розширити наявний бізнес.

У 2018-му році всі етапи проекту, від написання заявки, проходженя тренінгів, до написання і захисту бізнес-планів і зрештою отримання необхідного для розвитку власної справи обладнання пройшли 14 осіб по програмі підтримки мікропідприємництва, а також 24 особи самозайнятих.

Пишаємось ними всіма і ділимось з вами їх надихаючими історіями успіху.

Артем Луценко

Ми з дружиною займаємось фотозйомкою. Розвиваємо власну студію фото і відеопослуг. Допомагаємо людям зберегти найважливіші миті їх життя.

Проблема, полягала у відсутності належного устаткування для надання якісних фото, -відеопослуг. Апґрейд обладнання у випадку «Frame Studio Кропивницький» був обов’язковим. У команді нашої студії, на той момент, було дві людини, а камера лише одна. Це також ускладнювало надання послуг і зменшувало прибутки. Бізнес-план будувався на концепті одночасного надання фотопослуг та відеопослуг, переважно на святкових івентах.

Про програму ми дізнались з оголошень у ЗМІ. Вирішили взяти участь. Я дізнався багато корисної інформації з тренінгів, що дозволило спланувати наш розвиток і без проблем написати і захистити бізнес-план. Ще до того як ми отримали на руки фотоапарат, нові знання і знайомства відкрили перед нами нові можливості. У нас збільшилась кількість замовлень. Нас запрошували висвітлювати як особисті, так і бізнес події. Ми співфінансували покупку нового обладнання, щоб не просто отримати додадкову одиниюцю техніки, а те, що вивело наші можливості на новий рівень .

Наразі бізнес-план виконується, техніка надалі закуповується та оновлюється уже за власний рахунок. Студія починає заходити у весільний ринок. Після отримання додаткового устаткування ми уже відпрацювали весільні замовлення, також займались висвітленням масових івентів міста, таких як фестиваль «Кропивницький 2018», «Велодень», «Спортивне місто».

Участь у проекті від «МОМ» – це потужний поштовх у розвитку нашої студії.

Дорош Ліля 

Я займаюсь скраббукінгом – виготовляю листівки, альбоми, подарункові коробки, скарбнички на замовлення. Можу прикрасити все до чого можна приклеїти папір. Раніше всі матеріали мусила купувати вже готові, це коштувало дорого, від чого собівартість виробів складала левову частку їх ціни. Сама робота займала більше місяця над одним альбомом. Тому хоч і присвячувала цій роботі чимало часу, сил і натхнення, заробітку з неї майже не було.

Я дізналась з засобів масової інформації про проект Мом, вирішила взяти участь. Пройшла навчання у чудових викладачів практиків, захистила бізнес-план. Навіть його оформила красиво. І була щаслива отримати обладнання, а саме плотер Vicsign hn 630 c з плагіном для Corel, який значно підвищив ефективність і швидкість моєї роботи.

Після того, як я отримала у користування плотер Vicsign hn 630 c, я вдвічі швидше роблю замовлення. Можу братись за масштабні проекти такі як оформлення весіль під ключ. Я також можу сама виготовляи складні елементи прикрас, а не купувати готові. Це здшевлює собівартість. Таким чином моє захоплення поволі стає більш прибутковою справою.


Олена Болдишева

Я займаюся пошиттям купальників для художньої гімнастики, а так само дрібними ремонтами спортивного і повсякденного одягу.

Для розвитку власної справи мені необхідно було додаткове обладнання - оверлок, розпошивальна машина, хороша праска, якісні ножиці. Обладнання мені необхідно було спеціально для пошиття трикотажних виробів. Звичайна швейна машина погано справляється з обробкою краю тканини, який розтягується. Тільки распошивалки і оверлоки правильно скріплюють з'єднувальні шви, що витримують навантаження в процесі вправ гімнастки. Стіжки, що утворюються при спеціальному переплетенні ниток розпошивальної машини, дозволяють ниткам, які перебувають в рядках, не рватися при розтягуванні, а витягатися в довжину. Крім того за допомогою розпошивальної машини можна легко і якісно вшивати гумки в трусики купальників


Для мене також дуже цінними і цікавими були тренінги проведені «Територією успіху». З них я дізналася багато цікавої і корисної для мене і для бізнесу інформації, ще більше розкрилося бачення перспектив розвитку моєї власної справи і за допомогою отриманих знань тепер можу просувати далі свій бізнес. Великим щастям для мене було отримати необхідне обладнання.

Сьогодні мої вироби високої якості з тривалим періодом експлуатації. Термін використання виробів збільшується в рази завдяки роботі з сучасним обладнанням. В процесі вправ у гімнастки шви в купальниках не рвуться, не розтягуються. Тому тепер саме до мене вишикувалась ціла черга клієнток. Всі вони хочуть пошити купальник для художньої гімнастики лише у мене, а не в інших швачок надомниць, які працюють на застарілому обладнанні. Утворилася черга. Я щаслива дарувати впевненість гімнасткам під час їх виступів, бути таким чином долученою до і до їх перемог. А ще я можу бути впевнена в успішному розвитку свого бізнесу і в завтрашньому дні.


Третяк Олександр

Я займаюсь виготовленням керамічних виробів – амулетів, іграшок, свистульок. Постійно працюю над власною технікою, вдосконалюю майстерність. Але заробляти на цій справі не міг. Бо всі мої вироби були не завершеними, через відсутність печі для випалювання. Справа в тому, що для надання необхідної міцності виробам з глини або кераміки, їх потрібно обпалити при високій температурі, яку не зможе забезпечити звичайна домашня плита або духовка. З цим завданням може впоратися тільки спеціальна піч для випалювання кераміки.

Про програму я дізнався з анонсів у фейсбуці і зрозумів, що це і є той шанс для мене, щоб справа, якою я живу стала ще й прибутковою. Мені дуже допомогли тренінги, які ми проходили, для побудови стратегії ведення власної справи і написання бізнес-плану. Шкода лише, що це були лише два дні. Саме завдяки навчанню я зміг отримати грант і його якраз вистачило, щоб купити піч.


Тепер нарешті, коли в мене є піч, я почав продавати свої вироби. Беру участь у різних ярмарках і виставках. Вже маю своїх клієнтів. Мої вироби вже помітили в професійному середовищі, тож тепер мене щей запрошують провести майстер-класи для дітей та інших майстрів. Ось невдовзі проведу майстер-клас в обласному центрі народної творчості.

Наталя Федорова

Я інвалід, з дому майже не виходжу. Маю мізерну пенсію 1400 грн. на яку годі вижити. Коли стало зовсім сутужно я згадала про те, що вчилась колись шити, дістала стару, ще мамину вже зовсім поганеньку швейну машинку і почала брати замовлення на ремонт, перешивку верхнього одягу, підрубку брюк та штанів. Зараз така послуга дуже актуальна ще й тому, що люди не мають коштів купувати нове в магазині свого розміру, купують в секунд-хендах таке, що треба десь вшити, десь поремонтувати.


Багато моїх клієнтів переселенці. І вони мені розказали про цей проект. Казали: «Що ж ти мучишся, піди візьми участь, може й пощастить, то матимеш робочий інструмент. Ти ж нас так виручаєш.»

І я спробувала, багато чого навчилась на тренінгах і, на щастя, таки отримала інструмент.

Сьогодні моя швейна машинка – це те, що мені допомагає просто виживати, моя рятівниця. Поки що я продовжую робити ремонт, перешивку одягу. Хоча вже мрію про те, щоб шити нові речі на замовлення. По трохи купую тканини, нитки, підбираю фасони. Часто навіть клієнти, не маючи грошей, так само розплачуються зі мною то нитками, то тканиною, а то й продуктами.

13 comments (Add your own)

1. exekalujnugud wrote:
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online Buy Amoxicillin Online http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

March 3, 2019 @ 8:58 AM

2. epucutumo wrote:
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Buy Amoxicillin http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

March 3, 2019 @ 1:04 PM

3. eyijajeregi wrote:
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Generic Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500 Mg http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

March 3, 2019 @ 1:21 PM

4. wrote:
Firmamız 2002 Yılından Beri Notebook Servisi Olarak ihtimam vermekte Olup 2018 Yılında Casper salahiyettar
Bayi Olarak Casper, Asus, Sony, Markalarının Desteğini
okunuşu Yedek Parçalarını Satışını Yapmaktadır tümsek Ürünlerimiz Orjinal Olup Firmamız ihtimam kifayet Belgesine okunuşu TSE TS12498,
TS10956 Belgelerine ehil Olup Firmamız Türk Standartları Enstitüsünün yarar Gördüğü
Şekilde tamirat İşlemi Yapmaktadır.

April 24, 2019 @ 6:03 AM

5. wrote:
Firmamız 2002 Yılından Beri Notebook Servisi Olarak Hizmet vermekte Olup
2018 Yılında Casper Yetkili Bayi Olarak Casper, Asus, Sony, Markalarının Desteğini
ve yular Parçalarını Satışını Yapmaktadır bütün Ürünlerimiz Orjinal Olup Firmamız görev Yeterlilik Belgesine
ve TSE TS12498, TS10956 Belgelerine ehil Olup Firmamız
Türk Standartları Enstitüsünün muvafık Gördüğü Şekilde Onarım İşlemi Yapmaktadır.

April 24, 2019 @ 6:03 AM

6. wrote:
I'm gone to say to my little brother, that he should also pay a quick visit
this weblog on regular basis to get updated from latest gossip.

November 23, 2019 @ 9:07 PM

7. wrote:
Hi, i think that i saw you visited my weblog so i came to “return the favor”.I am attempting to find
things to enhance my site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

November 24, 2019 @ 2:17 PM

8. wrote:
We stumbled over here different website and thought I might as well check things out.
I like what I see so now i'm following you. Look forward to looking into your web page repeatedly.

December 5, 2019 @ 9:53 PM

9. wrote:
Hello there! This is my first visit to your blog! We are a team
of volunteers and starting a new initiative
in a community in the same niche. Your blog
provided us beneficial information to work on. You have done
a marvellous job!

December 6, 2019 @ 6:53 PM

10. wrote:
I do accept as true with all the concepts
you have offered to your post. They are really convincing and will certainly work.
Nonetheless, the posts are very brief for newbies. May you
please prolong them a bit from next time?
Thank you for the post.

January 7, 2020 @ 7:56 AM

11. http://avg.com-retail.net wrote:
AVG Retail is the best Antivirus programming which is accessible on avg.com/retail , gives the total suite of highlights which can verify your computerized on the web and disconnected work of the framework or gadgets.

February 7, 2020 @ 6:22 AM

12. wrote:
Greetings! Quick question that's completely off topic.
Do you know how to make your site mobile friendly? My blog looks weird
when browsing from my apple iphone. I'm trying to find a theme or plugin that might be able to fix this issue.
If you have any suggestions, please share. Appreciate it!

February 25, 2020 @ 6:09 AM

13. wrote:
Your style is so unique compared to other folks I've read stuff from.
Thank you for posting when you have the opportunity,
Guess I will just bookmark this site.

February 25, 2020 @ 7:23 AM

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.